banner.jpg, 49kB

Pár slov o Domácím pivovárku Velký Rybník

Domácí pivovárek je součástí restaurace U Hastrmana na Velkém Rybníku. To je malá obec ležící na cestě mezi Karlovými Vary a Hroznětínem. Restauraci není problém najít, protože se nachází u hlavní silnice, dokonce přímo u autobusové zastávky linky mezi Karlovými Vary a Abertamy. Moc často sem ale bohužel autobusy nejezdí.

S vařením piva jsme zde začali 13. března roku 2005. Jednalo se jen o zkušební várku, první várka tak byla uvařena na kuchyňském sporáku. Pivo návštěvníkům zachutnalo, a tak se rozběhl administrativní kolotoč, díky kterému se pivo začalo oficiálně prodávat až v září roku 2006 pod značkou Velkorybnický Hastrman. Do konce tohoto roku se stihlo uvařit 50hl piva. Během dalšího roku jsme si ověřili, že je naše pivo konkurenceschopné, protože se ho prodalo více než 200hl. Vařily se jen tři druhy – světlá Jedenáctka, světlá Dvanáctka a polotmavá Třináctka. Postupem času přibyly do naší stálé nabídky další dva druhy – Tmavý ležák (dvanáctka) a Staročeské bílé pivo. Po získání zkušeností, přestavění varny, spilky i ležáckého sklepa jsme si mohli dovolit vařit i speciály, ze kterých jsou nejoblíbenější puškvorcové, medové, nakuřované a novozélandské z kategorie piv spodně kvašených a piva typu ale a alt z těch svrchně kvašených. Tato piva se na našem výčepu během roku různě střídají. Více o tom, co se u nás již všechno uvařilo, najdete zde. Výstav našeho pivovárku každým rokem stoupá, v roce 2009 se zastavil na 380 hl, v roce 2010 to bylo 401 hl a v loňském roce 491 hl.

Historie našeho pivovárku není dlouhá, ale naše pivo jistě obohatilo pivní trh na západě Čech. Každý z milovníků piva, který nás navštíví, jistě ocení výrobu piva v téměř domácích podmínkách a klasickou technologií za použití velice kvalitních surovin.


Exkurze do pivovárku jsou možné jen po předchozí domluvě.

sládek Luboš Vorel

Fotogalerie

Varna Domácího pivovárku Velký Rybník    Spilka Domácího pivovárku Velký Rybník    Ležácký sklep Domácího pivovárku Velký Rybník

Nabídka piv

Otevírací doba

Po: zavřeno
Út:  14:00 - 20:00
St:  14:00 - 20:00
Čt:  zavřeno
Pá: 14:00 - 20:00
So: 12:00 - 20:00
Ne: 12:00 - 19:00

Zakoupení piva v PET lahvi je možné i mimo otevírací dobu po telefonické domluvě nebo
v době, kdy na dveřích do restaurace visí příslušná cedule.


Aktualizováno: 31.3.2022


© Velkorybnický Hastrman
Náhodný obrázek